Zimný výstup na Veľký Rozsutec

35 €za osobu
6 - 7 hod.
Čas túry
1060 m 1060 m
Prevýšenie
12,4 km
Vzdialenosť
3
Náročnosť
4 / 6
Min/max počet

Veľký Rozsutec (1 609 m n. m.) je vrchol, ktorý sa pýši v Krivánskej Malej Fatre. Je považovaný za jeden z najkrajších vrchov na Slovensku. Veľký Rozsutec sa stal symbolom pohoria a nachádza sa aj v logu národného parku Malá Fatra. V minulosti sa tradovalo, že v okolí vrcholu sa nachádza zlato a legenda o ukrytom Jánošíkovom poklade.

Je výborným vyhliadkovým bodom so širokým kruhovým výhľadom. Susedí s vrchmi Malý Rozsutec (1 343 m n. m.) a Stoh (1 607 m n. m.). Červeno značkovaný turistický chodník v úseku Medziholie – Veľký Rozsutec – Medzirozsutce je z dôvodu ochrany prírody sezónne uzavretý v období od 1. marca do 15. júna.
Pod Veľkým Rozsutcom, v sedle Medziholie bola v minulosti horská chata, chata pod Rozsutcom. V blízkosti sa nachádzal lyžiarsky vlek. 17. januára 1985 však na následky technickej poruchy vyhorela.

Náš tip: Môžete si vybrať z viacerých výstupových trás. Odporúčame však najkrajšiu variantu zo Štefanovej cez Podžiar, ďalej Hornými dierami po rebríkoch, mostíkoch a zaistenými úsekmi do sedla Medzirozsutce. Odtiaľ severným hrebeňom výstup na vrchol. Zostup cez reťazmi zaistený úsek do sedla Medziholie a odtiaľ jednoduchý zostup naspäť do Štefanovej.

Náročnosť: Stredne náročná túra, vyžaduje si primeranú fyzickú kondícu a základné skúsenosti s použivaním mačiek.

Zraz: Parkovisko v Štefanovej o 08:00 hod.

Cena zahŕňa: Služby medzinárodného horského sprievodcu, zapožičanie máp, informačné materiály a pamätnú šatku alebo tričko.

Cena nezahŕňa: Stravu, cestovné poistenie - možnosť poistiť sa u nás (Alpenverein alebo ECP 1,40 €), potrebnú výbavu - možnosť u nás zapožičať a ďalšie služby nad rámec zájazdu.

Poznámka:
Potrebnú výbavu (mačky) si môžete u nás zapožičať. Napíšte do poznámky čo potrebujete a my Vám to prinesieme na túru. Požičovné sa platí na mieste.

 

 

 

Termín: podľa dohody