Kriváň skialp 2x2

89 €za osobu
v texte
Čas túry
v texte
Prevýšenie
v texte
Vzdialenosť
3/4
Náročnosť
4 / 6
Min/max počet

Kriváň skialp 2x2 znamená za dva dni vystúpiť na dva vrcholy – Veľký Kriváň (1709 m n.m.) a Malý Kriváň  (1671 m n.m.). Ide o dva najvyššie vrcholy Malej Fatry, ktoré sa pýšia priamo na malofatranskom hrebeni. Okrem toho, že na tieto dva krásne vrcholy vystúpime, tak ich aj zlyžujeme.

Program:

V sobotu ráno o 8.00 hod. zraz pri Penzióne Janka v Malej Fatre, kde sa ubytujeme (550 m n.m.). Po krátkom oboznámení sa s prostredím vyrazíme na túru. Ako prvý nás čaká výstup na Veľký Kriváň, ktorý je najvyšší vrchol v Malej Fatre. Z vrcholu zlyžujeme Révajovou muldou do Snílovskej doliny a krátkym výstupom sa dostaneme na Chatu pod Chlebom (1425 m n.m.), kde sa občerstvíme. Odtiaľ už len zlyžujeme naspäť na Zajacovú (680 m n.m.). (6 - 7 hod., ↑ 1100 m, ↓ 1100 m, 18 km)

V nedeľu ráno začneme výstup na Malý Kriváň (1671 m n.m.), ktorý je druhý najvyšší vrchol v Malej Fatre. Na vrchol budeme stúpať cez Mojský grúň (1525 m n.m.). Z vrcholu zlyžujeme do Studenca a ďalej na Trusalovú. (6 - 7 hod., ↑ 1100 m, ↓ 1100 m, 16 km)

Náš tip: Na Veľký aj Malý Kriváň vedie viacero výstupových trás. Pri našich výstupoch použijeme tie menej frekventované, v závislosti od snehových podmienok. Taktiež od snhových podmienok bude závisieť odkiaľ (z akej výšky) na túry vyrazíme.

Náročnosť: Stredne náročná túra, vyžaduje si primeranú fyzickú kondíciu, lyžovanie vo voľnom teréne, skúsenosti so skialpinizmom.

Cena zahŕňa: Služby medzinárodného horského sprievodcu, ubytovanie, zapožičanie máp, informačné materiály a pamätnú šatku alebo tričko.

Cena nezahŕňa: Stravu (možnosť objednať polpenziu), cestovné poistenie - možnosť poistiť sa u nás (Alpenverein alebo ECP 2,60 €), potrebnú výbavu - možnosť u nás zapožičať a ďalšie služby nad rámec túry.

Poznámka:
Okrem osobnej skialpivej výbavy je potrebná aj lavínová výbava (lavínový prístroj, lopatka, sonda) a v závislosti od podmienok aj doplnková výbava (mačky, prilba). Túto si môžete u nás zapožičať. Napíšte do poznámky čo potrebujete a my Vám to prinesieme na túru. Požičovné sa platí na mieste.

 

Termín: podľa dohody